Mosado amazonės: išskirtinės Izraelio žvalgybos moterys by Michael Bar-Zohar


Mosado amazonės: išskirtinės Izraelio žvalgybos moterys
Title : Mosado amazonės: išskirtinės Izraelio žvalgybos moterys
Author :
Rating :
ISBN : -
ISBN-10 : 9789955269267
Language : Lithuanian
Format Type : Hardcover
Number of Pages : 352
Publication : First published January 1, 2020

Pažvelkime į audringus geriausių Mosado lohamet, Izraelio slaptosios tarnybos kovotojų moterų, gyvenimus, meilės istorijas ir pražūtingas misijas. Pribloškiantys šių stiprių, drąsių moterų žygdarbiai įrodo, kad jos nė kiek nenusileidžia vyrams, o neretai juos netgi pranoksta. Joms tenka susidurti ne tik su savo tautos priešais, bet ir su skausminga vienatve, nemaloniu kolegų vyrų požiūriu į jas, dažnai jos priverstos atsisakyti svajonės susituokti ir susilaukti vaikų. Ir vis dėlto savo misijas jos vykdo puikiai. Kvapą gniaužia amazonių žygdarbiai: nuo Yolandės, atsidūrusios karaliaus Farouko karališkuosiuose rūmuose, iki Dinos, kuriai pavyko peržengti Irano branduolinio archyvo slenkstį; nuo Shulos, nuteistos mirti kartuvėse, iki Sigalės, užverbavusios geriausius musulmonų agentus; nuo Marcellės, iššokusios per egiptiečių kankinimo kambario langą, iki Yaelės, Isabelės ir Daniellės, kurios nedvejodamos nėrė tiesiai liūtui į nasrus. Linda per stebuklą išgyveno Holokaustą, Aliza pralaužė ledus lyčių lygybės srityje, o ypatingas jaunų moterų trio išgelbėjo Izraelį nuo siaubingo pavojaus...

Daugybę metų valdžios institucijos itin slėpė Mosado lohamet veiklą. Šiandien paslapties skraistė nuplėšta, todėl galima laisvai skelbti nuostabius amazonių žygdarbius. Pagaliau.


Mosado amazonės: išskirtinės Izraelio žvalgybos moterys Reviews


  • Nora|KnyguDama

    Kas yra Mosadas? Tai Izraelio specialiųjų užduočių slaptoji tarnyba. Ji buvo įkurta 1949 metais ir veikia iki šiol. Mosado darbuotujų veikla – itin pavojinga. Realiai, jie kasdien rizikuoja savo gyvybe vardan tėvynės saugumo. Ir ši knyga apie tai. O tiksliau – apie Mosado moteris, kurios atlieka lygiai tokį pat svarbų ir gyvybei ne ką mažiau grasinantį darbą, nei vyrai.

    „Mosado amazonės“ pasakoja daugybės moterų šnipių istorijas ir jų nuveiktus žygdarbius. Nuo pačių pirmųjų, pradėjusių darbą dar prieš šimtą metų, iki pat šių dienų. Kiekviena istorija aprašo ir moterų asmeninius gyvenimus, bandymus laviruoti tarp meilės, jausmų ir didžiulės atsakomybės savo šaliai. Aprašomos jų misijos, kurias skaitant tikrai pasijauti įsuktas į aukščiausios prabos trilerį. Vien jau jų treniruotės ir patikrinimai kokie būdavo! Ryte jos keliasi savo namuose ir nežino, galbūt vakare jau bus visai kitame pasaulio krašte, su pakeistu vardu, tapatybe, išvaizda ir užduotimi pargabenti itin slaptus dokumentus iš nuolat saugomo politiko viešbučio kambario. Tačiau niekas čia ir nenudailinta – daug dėmesio skiriamama ir istorijoms, kuomet amazonės būdavo sučiuptos. Pasakojama apie kankinimus ir kalėjimo realybę, kuri būdavo tokia žiauri, jog jos net nusižudyti bandydavo, tačiau Mosado neišduodavo. Keistas jausmas apimdavo skaitant žmonių, gyvenusių su šnipėmis ar jas pažinojusių liudijimus, kurie net neįtarė, kad ta tyli, miela mergina ką tik išsiuntė sprogstamus laiškus ar vygdo istoriją pakeisiančias misijas. Slaptumas knygoje labai akcentuojamas ir apie jį skaityti įdomu: Mosado kovotojos, net baigusios karjerą su niekuo apie tai kalbėti ir išsiduoti negali. Pradedi galvoti, kokios jos turėjo jaustis vienišos… Apie tai irgi rašoma.

    Knyga nėra lengvas skaitinys prieš miegą: daug datų, vardų, politikos, istorijos. Gal kiek sausoka vietomis, bet negali ginčytis dėl leidinio svarbos ir aktualumo šiandien. Dar surezonavo prieš porą metų žiūrėta „Unsolved mysteries“ serija, kurioje buvo kalbama apie 1995 metais įvykusį Jennifer Fairgate paslaptingą nužudymą viešbučio kambaryje. Moteris buvo rasta su ginklu rankoje ir vienintele kulka galvoje, tačiau didelio tyrimo net nereikėjo, jog tyrėjai suprastų, kad savižudybė sufalsifikuota. Moters vardas nebuvo Jennifer, ji neturėjo su savimi jokių dokumentų, etiketės nuo drabužių kruopščiai nuardytos, į prabangiausią Oslo viešbutį ji pateko nepateikdama nei paso, nei ID kortelės, o išvaizda buvo tokia, kad ją būtų lengva keisti. Po mirties jaunos moters niekas nepasigedo, nors bent vieno ją pažįstamo buvo itin kruopščiai ieškoma. Tada šią istoriją apie galimai nužudytą šnipę žiūrėjau išsižiojusi. Perskaičius „Mosado amazones“ ji nebeatrodo tokia paslaptinga: šnipų ir šnipių yra visur. Jie gyvena mums nesuvokiamą, slaptą ir pavojingą gyvenimą, apie kurį nesužinotumėm, net jei vienas iš jų sėdėtų šalia mūsų. Tai visai kitas pasaulis į kurį ši knyga leido bent žvilgtelti.

  • Maja

    Z całą pewnością to najlepszy reportaż roku! Niezwykle interesujące życie kobiet pracujących dla Mosadu opisane w fascynujący sposób. Wiele ciekawostek a przede wszystkim historyczne fakty, które pozwalają zweryfikować czytane informacje.

  • Siv30

    לסקירה מפורטת בעברית, קישור לבלוג שלי -



    https://sivi-the-avid-reader.com/לוחמ...

  • Skaitau, keliauju ir viską ragauju

    Mano nuomonė: Leidykla „Briedis“ pristato garsių Izraelio istorikų ir politikų Michaelo Bar-Zoharo ir Nissimo Mishalo knygą „Mosado amazonės. Išskirtinės Izraelio žvalgybos moterys“.
    „Mosado amazonės“ pasakoja daugybės moterų šnipių istorijas ir jų nuveiktus žygdarbius Izraelio valstybės labui. Nuo pačių pirmųjų, pradėjusių darbą dar prieš įsikurian Izraelio valstybei, iki pat šių dienų. Kiekviena istorija aprašo ir moterų asmeninius gyvenimus, bandymus laviruoti tarp meilės, šeimos, jausmų, ir didžiulės atsakomybės savo šaliai. Knyga nėra lengvas skaitinys prieš miegą. Ji gana sausoka: daug datų, vardų, politikos, istorijos.
    Knyga susideda iš daug dalių ir kiekviena dalis yra skirtingos merginos istorija. Nepameluosiu sakydama, kad kiekviena dalis yra kaip šiurpus trileris. Toks įtraukiantis ir vietomis verčiantis aikčioti ir siaubo, ir nuostabos, kad jaunos merginos galėjo sau leisti išsakyti savo nuomonę kažkur Egipte ar kitoje arabiškoje šalyje. Šiais laikais ten moteris yra niekas, o ką jau kalbėti apie senesnius laikus.
    Šiaip tai tikrai puiki knyga apie harizmatiškas ir labai drąsias moteris. Labai patiko.

  • Racheli Zusiman

    ספר מרתק וחשוב. הספר מביא את סיפוריהן האישיים של לוחמות מוסד מכל שנות המדינה, ומתאר את החשיבות הרבה, ההצלחה והמשמעות העצומה של שילוב נשים במבצעים השונים. קראתי לא מעט ספרים על מבצעי המוסד וזו פעם ראשונה שנשים אלו מקבלות הכרה בתרומה הגדולה שלהן הן למבצעים הספציפיים והן לביטחון המדינה. חובה לקרוא.

  • Darel Porat

    ספר חובה לכל אחד ואחת על מנת לזכור ולגלות את כוחן של הנשים במערכת הביטחון הישראלית.
    יחד עם זאת, לתחושתי, הספר ערוך בצורה פחות מעניינת.

  • Danielius (Debesyla)

    Jei kalbant atvirai – tikėjausi, kad ši knyga bus daugiau nei istorinis romanas, tikėjausi kiek moksliškesnės knygos, taigi knyga manęs nesudomino, nors ir skaičiau iki galo.

    Bet negaliu aš taip imti ir sakyti, kad knyga yra bloga. Parašyta aiškiai, suprantamai. Knygos spauda ir dizainas irgi tinkama daugumai.

    Galbūt aš tiesiog nesu tikslinis skaitytojas? (Arba man pamelavo reklamos? Hm!)

  • Ramūnas Žukauskas

    👍👍👍

  • Dovile Mal

    Man labai patiko. Buvo įdomu skaityti apie realius įvykius, kuriuose sudalyvavo stiprios nepriklausomos moterys.

  • Daria (jezykowy.koneser)

    Świetna i porywająca lektura. Miałam niekiedy wrażenie, jakbym czytała o sytuacjach rodem z filmów akcji. Niesamowite, odważne i inspirujące kobiety.

  • Elad Kliger

    בשתי מילים, קצת חסר.
    יש הרבה סיפורים שבאים להרים לפרמיס נחמד ופמיניסטי. עם זאת, סיפורים עמומים עם קצת ניסיון רפה להכניס להם צבע עם היפותזות של הסופרים.