The Book of Kyiv by Kyiv Biennial 2015


The Book of Kyiv
Title : The Book of Kyiv
Author :
Rating :
ISBN : -
ISBN-10 : 9786177110285
Language : English
Format Type : Paperback
Number of Pages : 355
Publication : Published January 1, 2015

The Book of Kyiv invites you to the intellectual walk through the Ukrainian capital. Numerous locations of The School of Kyiv—Kyiv Biennial 2015 form a peculiar critical route at the intersection of architectural, cultural, historical, artistic, and urban perspectives on contemporary Kyiv—the city experiencing intensive historical changes and redefining itself.
***
«Київська книжка» запрошує на прогулянку столицею України. Численні місця проведення Київської бієнале 2015 «Київська школа» утворили своєрідний критичний маршрут, в якому перетинаються архітектурний, культурологічний, історичний, художній та урбаністичний погляди на сучасний Київ – місто, що інтенсивно проживає історичні зміни і переосмислює себе.

Автор(к)и видання: Олександр Бурлака, Володимир Єрмоленко, Добриня Іванов, Нікіта Кадан, Ангеліна Карякіна, Юстина Кравчук, Світлана Лібет, Ольга Мартинюк, Станіслав Мензелевський, Наталка Нешевець, Леся Прокопенко, Олексій Радинський, Катерина Рубан, Анастасія Рябчук, Назарій Совсун, Тетяна Тєлєгіна, Ігор Тищенко, Світлана Цуркан.


The Book of Kyiv Reviews


  • Dasha

    “У період революції 1905 року заводські робітники створили “Шулявську робочу республіку” - самоврядну територію, що існувала з 12 по 16 грудня 1905, поки не була розгромлена царськими військами. 12 грудня, в перший день існування Шулявської республіки, Рада робітничих депутатів оприлюднила Маніфест, де проголошувалося: “Громадяни Шулявської республіки виступають за повалення монархічного абсолютизму, за свободу зібрань і слова, за соціальне визволення, за амністію політв'язнів, за національну емансипацію українського, польського, єврейського та інших народів Російської імперії, за негайне припинення єврейських погромів, які ганьблять наш народ”. Після націоналізації 1922 року завод дістав назву “Більшовик”. -
    Текст Саші Бурлаки для The Book of Kyiv, культурно-історичного путівника, з яким тіні міських прогулянок постають річками, прирученими у колекторах, покинутими заводами - островами щастя - й невтіленими архітектурними проектами, як-от модерної двохярусної Львівської площі, пішоходи якої пересувались би підвішеними у повітрі пандусами; а ще рельєфами Будинку кіна, які свідчать про те, що у 60-х ми непогано давали собі раду зі спецефектами - тоді фільм “Небо кличе” М Карюкова і О Козира про підкорення Марсу було адаптовано для американського прокату Френсісом Фордом Копполою на прохання Роджера Кормана. Прогулянці додатуть чару, приміром, задушевні одкровення адміністраторки ресторану “Вавилон” у тому ж Будинку кіно про те, що сучасні офіціанти приходять з вулиці та не знають, як обходитися з публікою. Свого часу вона провчилась 2 роки, аби здобути найвищий - 4-ий - розряд для офіціантів, і вивчала, зокрема, психологію, що напевне згодилось у спілкуванні з героями буремних 90-х (чомусь згадала дівчаток і хлопчиків із “Можжевельника” :)); й багато інших дета��ей, виговорених голосами різних людей - мистецтвознавців, філософів, художників, кураторів, міських дослідників, що стануть вам добрими компаньйонами і дороговказами на кілька днів читання.